جمع بندی استراتژی سئو

آموزش جامع سئو رایگان
صفر تا صد بهینه سازی سایت

1- سئو چیست ؟

2- بهینه سازی محتوا

3- اتومارک

استراتژی سئو

استراتژی سئو چیزی است که ما برای موفقیت در سئو به آن نیاز داریم. با تدوین استراتژی سئو می توانیم به اهداف تجاری و بازاریابی خود مانند بهبود رتبه در نتایج گوگل، جذب بازدید بیشتر، تقویت برند، افزایش فروش و درآمد، بهبود نرخ تبدیل و بازگشت سرمایه، استفاده بهتر دست یابیم. منابع انسانی و سایر اهداف کسب و کار، بیایید کار پیدا کنیم. در این زمینه موضوع آموزش استراتژی سئو در چند سال اخیر بسیار داغ شده است.

استراتژی سئوی سایت یک برنامه منسجم ارائه می دهد که دقیقاً به ما می گوید در هر مرحله چه کاری انجام دهیم. به این ترتیب ما با همه نگرانی ها در مورد گم شدن در فرآیند بهینه سازی سایت خداحافظی می کنیم زیرا نقشه راه داریم. نقشه راه که گام به گام و با جزئیات کامل برنامه سفر را نشان می دهد.

حقیقت این است که ما در همه چیز به استراتژی نیاز داریم. حتی در مسائل ساده و روزمره. ما بدون اینکه متوجه باشیم در طول روز استراتژی می‌سازیم. بیایید با یک مثال دیگر توضیح دهیم: تصور کنید می خواهید به شمال بروید. طبیعتاً باید تعیین کنید که می خواهید در شمال کجا سفر کنید و با چه کسی می خواهید بروید. همچنین باید مشخص کنید که کجا و در کدام جهت به سمت شمال می روید.

 • هدف گذاری

برای تعیین اینکه کجا بروید؛ یعنی برای خودمان هدف گذاری کنیم.

 • اطلاعات مخاطب

مخاطبین هدف و جامعه ای را که انتخاب کرده ایم شناسایی کرده و بشناسید.

 • استراتژی

دانستن اینکه در هر مرحله در مسیر رسیدن به هدف کدام راه را باید طی کرد و چه کاری انجام داد.

منظور از تدوین استراتژی سئو چیست؟

در ساده ترین تعریف، استراتژی سئو به معنای برنامه ریزی، برنامه ریزی و اجرای مراحل طراحی شده برای کسب رتبه بهتر در صفحه نتایج موتور جستجو (مانند گوگل) است. بنابراین اگر می خواهیم بازدید بیشتری داشته باشیم، باید یک استراتژی اساسی برای سئو ایجاد کنیم. هدف از جذب بازدیدکنندگان بیشتر دستیابی به اهداف تجاری مانند کسب درآمد یا افزایش فروش یا تبلیغ خدمات یا محصولات است.

بنابراین منظور ما از توسعه یک استراتژی سئو چیست؟ طراحی یک برنامه فرآیند دقیق که منجر به رتبه بندی بهتر و بازدیدهای بهتر می شود. این طرح باید شامل تمام نکات سئو و استراتژی محتوا باشد.

چرا توسعه یک استراتژی سئو بسیار مهم است؟

زیرا اگر استراتژی نداشته باشیم نمی توانیم هدف گذاری و برنامه ریزی درستی داشته باشیم. زیرا بدون ایجاد استراتژی سئوی سایت نمی توانیم منابع خود را به درستی تخصیص دهیم و ساختار سازمانی نامشخصی داریم. زیرا بدون استراتژی درست، مخاطب یا مشتریان هدف را درست انتخاب نمی کنیم. اما با تدوین استراتژی سئو چه چیزی به دست می آوریم؟

 • سند راهبردی مرجعی در تصمیم گیری خواهد بود.
 • فرآیند سئو به طور تصادفی انجام نمی شود و حتی اگر اعضای تیم تغییر کنند، باید به سند استراتژی پایبند باشند.
 • روند سئو در مسیر خود باقی خواهد ماند.
 • هیچ کس نمی تواند مسیری جدا از اهداف تجاری تعیین شده را دنبال کند.
 • فرآیند SEO ساده است.
 • یکپارچگی فرآیند سئو در طول مسیر حفظ می شود.
 • منظم بودن لیست مقصد در طول مسیر.
 • اولویت کار مشخص می شود.

در واقع ما استراتژی های سئو را برای اجرای تصمیم شورای نگهبان سئو ایجاد می کنیم. این شورای نگهبان مراقب است که همه کارها بر اساس دستورالعمل های از پیش تعریف شده باشد. به عبارت دیگر، افراد سازمان بر اساس سند استراتژی تعیین می کنند که آیا عملیات سئو برای سازمان مفید خواهد بود یا خارج از برنامه سازمان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک بگذارید

موفقیت در سئو در گرو بروز بودن است

برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از آخرین اخبار سئو ایمیل خود را وارد کنید.

مقالات مرتبط

سئو داخلی
دوره رایگان سئو

آموزش پلاگین های رنک مث

آموزش جامع سئو رایگان صفر تا صد بهینه سازی سایت 1- سئو چیست ؟ 2- بهینه سازی محتوا 3- اتومارک دانلود ویدیو به اشتراک بگذارید